Geotaria

Geotaria · Ekvador

Ekvador: kantonlar (ikinci düzey)

Ekvador haritasında kantonlar adlarını yaz ve haritayı doldur.

Bu harita hakkında

Bu Ekvador haritasında 224 kantonlar var. Adlarını hafızadan istediğin sırayla yaz; doğru cevaplar haritada renklensin.

Yükleme veya kayıt gerekmez: Başla'ya bas ve yaz. Hesabınla en iyi sonuçlarını kaydedip arkadaşınla 1'e 1 oynayabilirsin.

Ekvador — başkent: Quito; nüfus: 18,3 milyon (2025); yüzölçümü: 276.841 km². Komşu ülkeler: Kolombiya ve Peru.

Sık sorulan sorular

Bu Ekvador haritasında kaç kantonlar var?

Bu Ekvador haritasında 224 kantonlar var.

Ekvador: her bölgede kaç kantonlar var?

Azuay Province: 15; Bolivar Province: 8; Canar Province: 8; Carchi Province: 6; Chimborazo: 10; Cotopaxi Province: 7; El Oro Province: 14; Esmeraldas: 8; Galapagos Province: 3; Guayas: 24; Imbabura Province: 6; Loja province: 16; Los Rios Province: 13; Manabi Province: 23; Morona-Santiago: 12; Napo Province: 5; Orellana Province: 4; Pastaza Province: 4; Pichincha ili: 8; Santa Elena Province: 3; Santo Domingo de los Tsachilas Province: 2; Sucumbios Province: 7; Tungurahua Province: 9; Zamora-Chinchip Province: 9.

Adları tam doğru yazmalı mıyım?

Büyük harf ve aksan fark etmez. Tek bölgeyi belirten tam bir kelime yeterli olabilir; kelime parçası sayılmaz.

Ekvador: kantonlar haritası
Ekvador: kantonlar haritası

Ekvador: iller (24) · Ekvador bayrağı · Ekvador: bayrak, harita, başkent ve bilgiler · Geotaria

Rakamlarla kantonlar

illerkantonlarNüfusYüzölçümü (km²)
Azuay Province15—8.362
Bolivar Province8—4.117
Canar Province8—3.332
Carchi Province6172.8283.791
Chimborazo10471.9336.525
Cotopaxi Province7470.2106.133
El Oro Province14—5.770
Esmeraldas8—15.947
Galapagos Province328.5838.026
Guayas24—15.242
Imbabura Province6469.8794.598
Loja province16485.42111.117
Los Rios Province13898.6527.236
Manabi Province23—19.533
Morona-Santiago12—24.088
Napo Province5131.67512.571
Orellana Province4182.16621.646
Pastaza Province4111.91529.630
Pichincha ili83.089.4739.570
Santa Elena Province3385.7353.717
Santo Domingo de los Tsachilas Province2492.9693.786
Sucumbios Province7199.01418.131
Tungurahua Province9563.5323.397
Zamora-Chinchip Province9110.97310.607

Yüzölçümü: geoBoundaries. Nüfus: Wikidata, her bölge için toplanmış.

Diğer haritalar: Amerika