Geotaria

Geotaria · Japonya

Japonya: belediyeler (ikinci düzey)

Japonya haritasında belediyeler adlarını yaz ve haritayı doldur.

Bu harita hakkında

Bu Japonya haritasında 1740 belediyeler var. Adlarını hafızadan istediğin sırayla yaz; doğru cevaplar haritada renklensin.

Yükleme veya kayıt gerekmez: Başla'ya bas ve yaz. Hesabınla en iyi sonuçlarını kaydedip arkadaşınla 1'e 1 oynayabilirsin.

Japonya — başkent: Tokyo; nüfus: 123,4 milyon (2025); yüzölçümü: 377.930 km². Kara sınırı yok.

Sık sorulan sorular

Bu Japonya haritasında kaç belediyeler var?

Bu Japonya haritasında 1740 belediyeler var.

Japonya: her bölgede kaç belediyeler var?

Aichi: 54; Akita: 25; Aomori: 40; Chiba ili: 54; Ehime: 20; Fukui: 17; Fukuoka: 60; Fukuşima Prefektörlüğü: 59; Gifu: 42; Gunma: 34; Hiroşima: 23; Hokkaidō: 179; Hyōgo ili: 41; Ibaraki: 44; Ishikawa: 19; Iwate: 33; Kagawa: 17; Kagoşima prefektörlüğü: 43; Kanagawa ili: 33; Kōchi: 34; Kumamoto: 45; Kyoto: 26; Mie ili: 29; Miyagi: 35; Miyazaki: 26; Nagano: 77; Nagasaki: 21; Nara: 39; Niigata: 30; Ōita: 18; Okayama: 27; Okinawa: 40; Osaka ili: 43; Saga: 20; Saitama ili: 63; Shiga: 19; Shimane: 19; Shizuoka: 35; Tochigi: 25; Tokushima: 24; Tokyo: 61; Tottori: 19; Toyama: 15; Wakayama: 30; Yamagata: 35; Yamaguchi Prefecture: 19; Yamanashi: 27.

Adları tam doğru yazmalı mıyım?

Büyük harf ve aksan fark etmez. Tek bölgeyi belirten tam bir kelime yeterli olabilir; kelime parçası sayılmaz.

Japonya: belediyeler haritası
Japonya: belediyeler haritası

Japonya: prefektörlükler (47) · Japonya bayrağı · Japonya: bayrak, harita, başkent ve bilgiler · Geotaria

Rakamlarla belediyeler

prefektörlüklerbelediyelerNüfusYüzölçümü (km²)
Aichi547.534.6465.172
Akita25946.30711.632
Aomori401.381.4839.633
Chiba ili546.263.5565.161
Ehime201.331.6355.661
Fukui17761.5604.192
Fukuoka605.108.0384.982
Fukuşima Prefektörlüğü59—13.772
Gifu421.975.39710.624
Gunma341.922.6886.364
Hiroşima232.790.8048.462
Hokkaidō179—78.291
Hyōgo ili41—8.390
Ibaraki442.849.4626.103
Ishikawa191.130.1894.187
Iwate331.207.51315.263
Kagawa17949.3571.861
Kagoşima prefektörlüğü43—9.181
Kanagawa ili339.218.7322.422
Kōchi34687.1427.100
Kumamoto451.732.6397.402
Kyoto262.573.1194.601
Mie ili291.757.6325.777
Miyagi352.257.6977.270
Miyazaki261.062.5857.739
Nagano772.028.18213.550
Nagasaki21—4.074
Nara391.319.6493.692
Niigata302.193.13412.576
Ōita181.121.5896.338
Okayama271.879.5977.108
Okinawa40—2.246
Osaka ili438.804.2501.912
Saga20807.7332.443
Saitama ili637.343.6343.801
Shiga19—4.018
Shimane19—6.704
Shizuoka353.609.4657.777
Tochigi251.927.7546.407
Tokushima24721.7214.143
Tokyo61—2.082
Tottori19549.9253.507
Toyama151.030.9634.253
Wakayama30910.6874.723
Yamagata351.060.0509.324
Yamaguchi Prefecture191.336.5226.098
Yamanashi27803.9634.471

Yüzölçümü: geoBoundaries. Nüfus: Wikidata, her bölge için toplanmış.

Diğer haritalar: Asya