Geotaria

Geotaria · Letonya

Letonya: bölgeler (ikinci düzey)

Letonya haritasında bölgeler adlarını yaz ve haritayı doldur.

Bu harita hakkında

Bu Letonya haritasında 589 bölgeler var. Adlarını hafızadan istediğin sırayla yaz; doğru cevaplar haritada renklensin.

Yükleme veya kayıt gerekmez: Başla'ya bas ve yaz. Hesabınla en iyi sonuçlarını kaydedip arkadaşınla 1'e 1 oynayabilirsin.

Letonya — başkent: Riga; nüfus: 1,8 milyon (2025); yüzölçümü: 64.559 km². Komşu ülkeler: Belarus, Estonya, Litvanya ve Rusya.

Sık sorulan sorular

Bu Letonya haritasında kaç bölgeler var?

Bu Letonya haritasında 589 bölgeler var.

Letonya: her bölgede kaç bölgeler var?

Ādažu novads: 2; Aizkraukles novads: 22; Aluksne Belediyesi: 16; Augšdaugavas novads: 27; Balvu novads: 21; Bauskas novads: 20; Cēsu novads: 23; Daugavpils: 1; Dienvidkurzemes novads: 31; Dobeles novads: 21; Gulbene Belgesi: 14; Jēkabpils novads: 25; Jelgavas novads: 16; Jelgavas pilsēta: 1; Jurmala: 1; Ķekavas novads: 5; Krāslavas novads: 26; Kuldīgas novads: 20; Liepāja: 1; Limbažu novads: 19; Livani Belediyesi: 6; Ludzas novads: 25; Madonas novads: 25; Mārupes novads: 3; Ogres novads: 20; Olaine Belediyesi: 2; Preiļi (belediye): 15; Rezekne: 1; Rēzeknes novads: 29; Riga: 1; Ropažu novads: 4; Salaspils Belediyesi: 2; Saldus novads: 21; Saulkrastu novads: 3; Siguldas novads: 8; Smiltenes novads: 16; Talsu novads: 22; Tukuma novads: 23; Valka Belediyesi: 6; Valmieras novads: 31; Ventspils Belediyesi: 13; Ventspils Belediyesi: 1.

Adları tam doğru yazmalı mıyım?

Büyük harf ve aksan fark etmez. Tek bölgeyi belirten tam bir kelime yeterli olabilir; kelime parçası sayılmaz.

Letonya: bölgeler haritası
Letonya: bölgeler haritası

Letonya: belediyeler (43) · Letonya bayrağı · Letonya: bayrak, harita, başkent ve bilgiler · Geotaria

Rakamlarla bölgeler

belediyelerbölgelerNüfusYüzölçümü (km²)
Ādažu novads216.458242
Aizkraukles novads2227.8252.263
Aluksne Belediyesi1612.8941.689
Augšdaugavas novads2723.4432.512
Balvu novads2117.1632.374
Bauskas novads20—2.165
Cēsu novads2340.9632.655
Daugavpils1—72
Dienvidkurzemes novads3132.4503.575
Dobeles novads2127.1001.622
Gulbene Belgesi1418.2151.865
Jēkabpils novads2538.1342.981
Jelgavas novads1631.7181.598
Jelgavas pilsēta1—60
Jurmala1—102
Ķekavas novads526.701444
Krāslavas novads2619.0402.279
Kuldīgas novads2026.3862.493
Liepāja1—68
Limbažu novads1927.2762.429
Livani Belediyesi69.897620
Ludzas novads2519.6592.400
Madonas novads2529.4663.340
Mārupes novads321.074346
Ogres novads2057.1651.832
Olaine Belediyesi221.062307
Preiļi (belediye)1515.2381.409
Rezekne1—17
Rēzeknes novads2927.2682.800
Riga1—302
Ropažu novads4—533
Salaspils Belediyesi223.915122
Saldus novads2126.1922.168
Saulkrastu novads310.113277
Siguldas novads831.5461.026
Smiltenes novads1617.3061.794
Talsu novads2234.2642.737
Tukuma novads2342.9912.438
Valka Belediyesi67.501904
Valmieras novads3150.3242.936
Ventspils Belediyesi1310.1612.446
Ventspils Belediyesi1—58

Yüzölçümü: geoBoundaries. Nüfus: Wikidata, her bölge için toplanmış.

Diğer haritalar: Avrupa