Geotaria

Geotaria · Tayland

Tayland: ilçeler (ikinci düzey)

Tayland haritasında ilçeler adlarını yaz ve haritayı doldur.

Bu harita hakkında

Bu Tayland haritasında 928 ilçeler var. Adlarını hafızadan istediğin sırayla yaz; doğru cevaplar haritada renklensin.

Yükleme veya kayıt gerekmez: Başla'ya bas ve yaz. Hesabınla en iyi sonuçlarını kaydedip arkadaşınla 1'e 1 oynayabilirsin.

Tayland — başkent: Bangkok; nüfus: 71,6 milyon (2025); yüzölçümü: 513.120 km². Komşu ülkeler: Kamboçya, Laos, Malezya ve Myanmar (Burma).

Sık sorulan sorular

Bu Tayland haritasında kaç ilçeler var?

Bu Tayland haritasında 928 ilçeler var.

Adları tam doğru yazmalı mıyım?

Büyük harf ve aksan fark etmez. Tek bölgeyi belirten tam bir kelime yeterli olabilir; kelime parçası sayılmaz.

Tayland: ilçeler haritası
Tayland: ilçeler haritası

Tayland: iller (78) · Tayland bayrağı · Tayland: bayrak, harita, başkent ve bilgiler · Geotaria

Rakamlarla ilçeler

illerilçelerNüfusYüzölçümü (km²)
Amnat Charoen7375.3923.273
Ang Thong7282.788948
Ayutthaya16816.7912.564
Bangkok505.634.4631.576
Bueng Kan8420.3054.005
Buriram231.583.48610.096
Chachoengsao11708.8565.185
Chainat8330.5632.495
Chaiyaphum161.136.80512.660
Chanthaburi10530.2046.428
Chiang Mai251.691.62922.246
Chiang Rai181.262.69111.617
Chonburi111.484.4584.523
Chumphon8504.2336.047
Kalasin18984.2096.913
Kamphaeng Phet11727.5248.587
Kanchanaburi13858.71319.522
Khon Kaen261.803.95210.650
Krabi8465.3985.006
Lampang13749.90112.537
Lamphun8406.0754.496
Loei14636.82610.538
Lopburi11754.4926.517
Mae Hong Son7261.76412.811
Maha Sarakham13960.6725.627
Mukdahan7345.9944.127
Nakhon Nayok4258.6922.144
Nakhon Pathom7908.5702.147
Nakhon Phanom12716.0665.605
Nakhon Ratchasima322.642.37220.787
Nakhon Sawan151.070.9469.546
Nakhon Si Thammarat231.549.7469.948
Nan ili15478.29312.227
Narathiwat13790.1744.509
Nong Bua Lamphu6510.6814.079
Nong Khai9519.9653.283
Nonthaburi61.197.751638
Pathum Thani71.077.6761.522
Pattani ili12702.1491.976
Phang Nga8262.4864.110
Phatthalung11522.1473.877
Phayao9483.5816.215
Phetchabun11993.56512.431
Phetchaburi8480.3076.207
Phichit12544.6714.353
Phitsanulok9857.85410.560
Phrae8450.0426.510
Phuket3383.808551
Prachinburi7487.8955.066
Prachuap Khiri Khan8538.2876.476
Ranong5179.0943.308
Ratchaburi10870.0365.223
Rayong8705.9153.698
Roi Et201.308.2897.846
Sa Kaeo9554.2466.814
Sakon Nakhon181.142.3449.557
Samut Prakan61.268.255951
Samut Sakhon3545.836860
Samut Songkhram3193.464416
Saraburi13641.4813.494
Satun7315.2812.893
Singburi6210.558820
Sisaket221.472.4428.920
Songkhla161.407.0297.779
Sukhothai9599.1906.702
Suphanburi10849.7655.454
Surat Thani191.043.01113.140
Surin17—8.849
Tak9539.00617.340
Trang10639.6134.730
Trat7224.7302.880
Ubon Ratchathani251.855.17615.539
Udon Thani201.576.92011.092
Uthai Thani8330.5536.663
Uttaradit9458.6647.947
Yala8515.9634.493
Yasothon9540.1714.112

Yüzölçümü: geoBoundaries. Nüfus: Wikidata, her bölge için toplanmış.

Diğer haritalar: Asya