Geotaria

Geotaria · Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri: kontluklar (ikinci düzey)

Amerika Birleşik Devletleri haritasında kontluklar adlarını yaz ve haritayı doldur.

Bu harita hakkında

Bu Amerika Birleşik Devletleri haritasında 3144 kontluklar var. Adlarını hafızadan istediğin sırayla yaz; doğru cevaplar haritada renklensin.

Yükleme veya kayıt gerekmez: Başla'ya bas ve yaz. Hesabınla en iyi sonuçlarını kaydedip arkadaşınla 1'e 1 oynayabilirsin.

Amerika Birleşik Devletleri — başkent: Washington, D.C.; nüfus: 341,8 milyon (2025); yüzölçümü: 9.372.610 km². Komşu ülkeler: Kanada ve Meksika.

Sık sorulan sorular

Bu Amerika Birleşik Devletleri haritasında kaç kontluklar var?

Bu Amerika Birleşik Devletleri haritasında 3144 kontluklar var.

Amerika Birleşik Devletleri: her bölgede kaç kontluklar var?

Alabama: 67; Alaska: 30; Arizona: 15; Arkansas: 75; Batı Virginia: 55; Colorado: 64; Connecticut: 9; Delaware: 3; Florida: 67; Georgia: 159; Güney Dakota: 66; Güney Karolina: 46; Hawaii: 5; Idaho: 44; Illinois: 102; Indiana: 92; Iowa: 99; Kaliforniya: 58; Kansas: 105; Kentucky: 120; Kolumbiya Bölgesi: 1; Kuzey Dakota: 53; Kuzey Karolina: 100; Louisiana: 64; Maine: 16; Maryland: 24; Massachusetts: 15; Michigan: 83; Minnesota: 87; Mississippi: 82; Missouri: 115; Montana: 56; Nebraska: 93; Nevada: 17; New Hampshire: 10; New Jersey: 21; New Mexico: 33; New York: 62; Ohio: 88; Oklahoma: 77; Oregon: 36; Pensilvanya: 67; Rhode Island: 4; Teksas: 254; Tennessee: 95; Utah: 29; Vermont: 14; Virginia: 133; Washington: 39; Wisconsin: 72; Wyoming: 23.

Adları tam doğru yazmalı mıyım?

Büyük harf ve aksan fark etmez. Tek bölgeyi belirten tam bir kelime yeterli olabilir; kelime parçası sayılmaz.

Amerika Birleşik Devletleri: kontluklar haritası
Amerika Birleşik Devletleri: kontluklar haritası

Amerika Birleşik Devletleri: eyaletler (51) · Amerika Birleşik Devletleri bayrağı · Amerika Birleşik Devletleri: bayrak, harita, başkent ve bilgiler · Geotaria

Rakamlarla kontluklar

eyaletlerkontluklarNüfusYüzölçümü (km²)
Alabama675.024.279134.037
Alaska30—1.519.314
Arizona157.151.502295.334
Arkansas753.011.524137.791
Batı Virginia551.793.71662.712
Colorado645.773.714269.380
Connecticut93.605.94412.913
Delaware3989.9485.243
Florida67≈ 21.455.313151.661
Georgia15910.711.908152.689
Güney Dakota66—199.316
Güney Karolina465.118.42580.591
Hawaii5—16.722
Idaho441.839.106215.994
Illinois102≈ 12.082.650145.764
Indiana926.785.52893.629
Iowa993.190.369145.518
Kaliforniya58≈ 38.664.258409.666
Kansas1052.937.880212.952
Kentucky1204.505.836104.610
Kolumbiya Bölgesi1689.545177
Kuzey Dakota53779.094182.603
Kuzey Karolina100≈ 10.402.473129.232
Louisiana64≈ 4.613.993123.048
Maine16—85.523
Maryland246.177.22426.914
Massachusetts15—21.583
Michigan83—150.834
Minnesota875.706.494218.038
Mississippi822.961.279123.645
Missouri1156.154.913180.432
Montana561.084.225379.794
Nebraska931.961.504200.052
Nevada173.104.614286.094
New Hampshire101.377.52923.995
New Jersey219.288.99420.126
New Mexico332.117.522314.985
New York6219.931.803126.915
Ohio88—106.911
Oklahoma773.959.353181.023
Oregon364.237.256250.827
Pensilvanya6713.002.700117.189
Rhode Island41.011.7362.561
Teksas25429.145.505688.635
Tennessee956.910.840109.104
Utah293.271.616219.683
Vermont14643.07724.850
Virginia133≈ 8.518.922104.950
Washington397.705.281175.229
Wisconsin72—145.083
Wyoming23576.851252.898

Yüzölçümü: geoBoundaries. Nüfus: Wikidata, her bölge için toplanmış. ≈: Toplama, verisi olmayan birkaç parça dahil değil.

Diğer haritalar: Amerika